Máte rádi letní období? Zejména proto, že se můžete každý den opalovat a plavat v bazénu? Voda je v létě příjemným osvěžením a také velice zdravou volbou, protože plavání prospívá našemu zdraví. Plavat mohou i lidé, kteří trpí nějakým onemocněním, nebo ti, kteří nemohou vykonávat jiné sporty. Domácí bazén je vynikající volbou také pro děti a naprosto všechny dospělé, takže se stačí jenom rozhodnout a jít si nějaký pořídit. V horkých letních dnech nám přináší příjemné chladivé osvěžení.
potápěč v bazénu.jpg

Mořská sůl

Co víme o mořských solích? Proč se přidávají do běžných bazénů a jak nám pomáhají a udržují kvalitu vody v optimálních hodnotách? To jsou otázky, na které byste jistě chtěli znát odpověď.
Mořská sůl se vyrábí ve vysoké kvalitě. Dováží se většinou ze zemí z Evropské unie. Je několikanásobně přečištěna rekrystalizací, aby měla opravdu vysokou kvalitu a splňovala nejvyšší nároky. Díky své vysoké čistotě se používá v salinizačních jednotkách. Salinizační jednotku potřebujete do bazénu v případě, že budete používat právě sůl do bazénů. Pokud si místo chemie do bazénu vyberete tento typ čištění vody, pak potřebujete salinizační jednotku a kvalitní mořskou sůl.
Salinizační jednotky mohou být v domácích bazénech, na koupalištích i ve vířivkách.
potápěčské brýle.jpg 
Výhody
Je hned několik výhod, díky kterým si mořskou sůl ceníme daleko více, než je tomu v případě jiné chemie do bazénu.
a)       Chemie škodí pokožce plavcůsůl nikoliv, ta naopak velice prospívá, protože i k moři jezdívají často lidé, kteří mají problémy s pokožkou nebo trpí nějakým závažným onemocněním, které sůl ve vodě léčí, například lupénka a jiné podobné vady na kráse. Sůl zdraví prospívá.
b)      Chemie do bazénu zrovna moc nevodí – už máte dost čichání pořád toho chloru? V tom případě vyzkoušejte mořskou sůl. Ta nezapáchá, ale naopak vytváří prostředí, jako kdybyste se koupali u moře. Kvalitní čerstvý a čistý vzduch si můžete užívat i u vás na zahradě v domácím bazénu.
c)       Škodlivé látky – při elektrolýze solného roztoku se nevytváří žádné nežádoucí nebo zdraví škodlivé látky.
 
Použití soli
Sůl můžete použít i doma ve vaně, můžete si vytvořit solnou koupel i u vás doma, avšak dejte pozor na fakt, že působí korozivně na materiály, se kterými přijde sůl do styku, proto je dobré mít i bazén vybavený kvalitními materiály, které nepodléhají korozi. Tedy v případě, že si vyberete právě mořskou sůl a čištění vody pomocí salinizační jednotky.