Když máte např. zlomenou nohu, prvotní bolest je veliká, ale pomine, a i se zlomenou nohou si můžete číst, sledovat televizi, omezuje Vás pouze v pohybu, ale neúprosná bolest hlavy Vás paralyzuje úplně, že se nemůžete soustředit absolutně na nic jiného, pokud ale netrpíte přímo na migrény, které se jinak než léky zastavit nedají, můžete hlavě pomoci i přírodní cestou, než hned sáhnout po prášcích.
bolest hlavy ženy
Bolesti hlavy si totiž převážně způsobujeme sami svým stylem života, v práci řešíme několik věcí najednou, do toho se nám v hlavě vynořují myšlenky ohledně dětí, celý den většinou prosedíme u počítače, rozčilujeme se nad maličkostmi a málo pijeme, bolestí hlavy nám tělo dává signál, že je třeba s tím něco udělat, především zvolnit a naučit se pravidelně relaxovat.
pilulky aspirin
Mohou nám pomoci bylinky i takový malý domácí relaxační wellness:

Meduňka– tato bylina zklidňuje, uvolňuje, je ideální při bolestech hlavy z nervového napětí, odbourává stres, také mimo jiné zklidňuje podrážděný trávicí trakt, který se ve stresu k bolestem hlavy může přidat, pomáhá, pokud máte problémy se spánkem
rostlina meduňky
Máta– doporučuje se při bolestech hlavy a také při křečích, zmírňuje bolesti, navíc také podporuje trávení.
Lípa– ne nadarmo se jí říká strom života, uklidňuje, uvolňuje a má i protikřečové účinky, kůra z lípy může pomoci i při migrénách. Je výborným pomocníkem při úzkostech a nervozitě, pomáhá i při poruchách spánku stejně jako meduňka.
Bazalka– posiluje nervový systém, mírní bolesti hlavy, doporučuje se při nervovém vyčerpání, únavě, jako vonnou esenci si ji můžete dát do aromalampy nebo do koupele.

Jak si udělat malý domácí wellness:
–        ideální pro to je, pokud máte vanu, ale dá se dobře udělat i ve sprše, stačí do lázně přidat bylinnou esenci, pokud máte sprchu, může Vám k odstranění bolesti hlavy pomoci voňavý olej s esencí bylinek
–        výborná je také aromalampa s vonnou esencí z některé z výše zmiňovaných bylinek a relaxační hudba, k tomu můžete popíjet bylinkový čaj.