Nemáte tušení, jak ušetřit za dovolenou, když se chcete vydat i s rodinou v létě k moři? Každý Čech se chce podívat někam za hranice, vyjet někam do světa, vykoupat se v moři, opalovat se na pláži, a také prožít nějaké to letní dobrodružství, ať už s kamarády, s rodinou, se svými dětmi nebo s partnerem.

cestování

Ne vždy je nám ale přáno po finanční stránce. Pokud si to nemůžeme dovolit, je nejspíš samozřejmé, že se poohlížíme po nejrůznějších způsobech, jak ušetřit. Kde si můžeme dovolit šetřit a kde se to třeba nehodí? Kde můžeme slevit ze svých požadavků? Můžeme například vědět, která dovolená, ve které zemi nás vyjde levněji? Můžeme si zjistit, jak draho nás vyjde nejenom ubytování, ale také jídlo nebo doprava?

Jak postupovat při správném zařizování dovolené?

1.       Výběr té správné cestovní kanceláře
2.       Výběr destinace
3.       Vymezení maximální ceny
4.       Stanovení typu dovolené (plážová, poznávací atp.)
5.       Výběr délky pobytu

ploutve

Abyste zvolili co nejlevněji, doporučujeme vybírat dovolenou dlouho dopředu, klidně i více než tři čtvrtě roku. Nakonec oceníte mnohem levnější ceny všech zájezdů, které vyjdou levněji než last minute.

Proč je tak důležitý výběr té správné cestovní kanceláře?

Nikdy nevíte, jak dobrá ta kancelář je, nikdy nevíte, jestli je spolehlivá, nebo se jedná o podvodníky. Nikdy nevíte, jestli vás podvedou, nebo jestli doopravdy splní to, co si zařídíte. Proto se nedoporučuje jezdit s novými kancelářemi, které nemají reference, případně k nimž nenajdete žádné recenze od předchozích klientů. Také si dejte pozor na komentáře zákazníků a cestovatelů, vyhledejte si, co o té cestovní kanceláři bylo řečeno na internetu. Ujistěte se, že vás nepodvedou alespoň v referencích a hodnocení.

Volte si levnější destinace
Mezi ty levnější oproti Chorvatsku, Itálii, Španělsku nebo Francii to jsou Tunisko, Turecko, Egypt, Portugalsko a Řecko, pokud vyrážíte do Středomoří.